DARMOWA DOSTAWA powyżej 250 zł

Dresówka

Dresówka – jedna z najczęściej wybieranych tkanin

Tkanina dresówka występuje w dwóch wariantach – dresówka pętelka i dresówka szarpana. Ta pierwsza jest nieco cieńsza, podczas gdy ta druga jest grubsza i zapewnia większy komfort cieplny podczas noszenia. Niezależnie od tego na jaki rodzaj dzianin dresowej się zdecydujemy warto pamiętać o tym, że jest to tkanina grubsza od bawełny, a zarazem rozciągliwa.

Przygotowując się do realizacji projektu z wykorzystaniem tkaniny dresowych warto wziąć pod uwagę również ich gramaturę, a więc wagę materiału w przeliczeniu na metr kwadratowy, która oznacza grubość materiału. Im wyższa gramatura tkaniny, tym grubszy materiał. W przypadku dresówki pętelkowej najmniejsza gramatura wynosi 220g/m2. Dla dresówki drapanej wartość ta wynosi odpowiednio 280g/m2.

Dzianiny dresowe i nie tylko…

Nasz sklep internetowy specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości materiałów. W ofercie posiadamy tkaniny spełniające wysokie wymaganie zawodowych krawców, jak również proste w obróbce materiały, dzięki którym każdy pasjonat szycia może uszyć coś na miarę swoich umiejętności.

Szczególną rolę w naszej ofercie odgrywa tkanina dresówka. Dresówka pętelka to grubsza, mięsista i lekko rozciągliwa tkanina, która jest doskonała do szycia dla początkujących. Świetnie nadaje się na wyroby sportowe – spodnie dresowe i bluzy, a także modne w ostatnim czasie komplety jesienno-zimowe dla dzieci. Obok dresówki w ofercie posiadamy także inne materiały, m.in. tkaniny bawełniane i minky.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4